about-me

Dr. Ulrich MAERZ - Proje Temsilcisi

Dr. Ulrich März Tarım Ekonomisi alanında yükseköğrenimini tamamlamıştır. Tarımsal hammaddelerin işlenerek entegre ürünler haline getirilmesi, tarıma dayalı ekonomik örgütlenmeler ve bunların yönlendirilmesinin yanı sıra tarımsal endüstride katma değer zincirleri oluşturmak uzmanlık alanlarıdır.

Stutgart Hohenheim Üniversitesinde doktorasını yaptıktan sonra, Dr. März kariyerine stratejik planlama ve Basel’de bulunan F. Hoffman – la Roche Firmasında Sorumlu Genel Müdür olarak başlamıştır.

1995 senesinde Dr. März ECO SYS GmbH adında kendi firmasını kurmuş ve özellikle, özel şirketlere, kamu kurumlarına ve finans enstitülerine, tarımsal sanayi ürünlerinin pazar analizler, tarımsal ürünler ve gıda sektöründe katma değer zincirlerinin işletmesel ve iktisadi optimizasyonu ile ilgili danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır. Dr. März 2010 yılından bu yana Alman Gıda Tarım Federal Bakanlığının işbirliği projelerinde danışman olarak görev almaktadır. 20.11.1959 Almanya / Mühlendorf doğumlu Dr. März evli ve 3 çocuk babasıdır.


about-me

İfakat GÜRKAN - DGRV Türkiye Temsilcisi

09.05.1965 / Ankara’da 3 çocuklu ailemin ilk kızı olarak dünyaya gözlerimi açmışım. 1984 senesinde Almanya – Hannover’den ülkemde daha faydalı olabilmek için büyük bir hevesle ve ideoloji ile Türkiye’ye döndüm.

07/1985 – 12/1990 senelerinde Türkiye Kalkınma Bankasında (eski DESİYAB), Alman Teknik İşbirliğinin, İşçi Şirketleri Rehabilitasyon projesinde yer aldım. 01/1991 – 10/1996 senelerinde Friedrich Naumann Vakfı Türkiye Temsilciliğinde görevdeydim. 10/1996 – 01/2002 arası Alman Teknik İşbirliği Kurumu Türkiye temsilciliği ve akabinde 2007 senesine kadar da yine Teknik İşbirliği projelerinden “Yerel Hizmet” projesinde proje koordinatörü olarak çalışmalarımı sürdürdüm. 2007 senesinden bu yana ise Alman Kooperatifleri Konfederasyonu (DGRV) ilk önce proje asistanı olarak daha sonra ise DGRV – Türkiye Temsilciliği Koordinatörü olarak çalışmaya devam etmekteyim. Evliyim ve bir kızım var.


about-me

Prof. Dr. Salahattin Kumlu - Uzman

1959’da Adana’nın Karataş İlçesinde doğan Salahattin KUMLU ilk ve orta öğrenimini Karataş’ta, Lise öğrenimini Adana’da tamamladıktan sonra 1976’da Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde yükseköğrenimine başlamış ve 1981’de Zootekni Bölümünden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur. Daha sonra 1986’da Almanya’nın Hohenheim - Stuttgart Üniversitesi’nde doktora çalışmasını tamamlamış ve ardından 1992’de Doçent Dr., 1999’da da Prof. Dr. unvanını almaya hak kazanmıştır.

Meslek yaşamına 1981’de Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak başlamış, aynı kurumda 1989’da Öğretim Görevlisi, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nde 1990’da Yardımcı Doçent, 1992’de Doçent, 1999’de Profesör kadrosuna atanmış ve 2010’da kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır. O tarihten itibaren Alman Kooperatifleri Konfederasyonu (DGRV) adına Türkiye’de kooperatifçiliğin geliştirilmesine yönelik çalışmalarda eğitim danışmanı ve koordinatörü olarak hizmet vermektedir.


about-me

Gürkan İltuş - Uzman

1975 Antalya doğumluyum. Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektrik ve aynı üniversitenin Ziraat Fakültesi Zootekni bölümünü bitirdim. Uzun süren öğrencilik yıllarımda tiyatro oyunculuğu ve eğitmenliği yaptım. Askerlik görevimin hemen ardından 2006 yılında Antalya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinde Ziraat Mühendisi olarak göreve başladım. 2009 yılının bir Eylül ayında kooperatifçilik ve DGRV ile tanıştım. İlk olarak DGRV’nin proje illerinden biri olan Erzurum bölgesinde görev yaptım. 2011 yılında Aksaray, Nevşehir, Karaman, Niğde illerinde kooperatiflerle birlikte DGRV adına çalışmalar yürüttüm. 2016 Nisan aynıdan beri DGRV adına TAKBI prjesinde bölge uzmanı olarak Balıkesir, Bursa, Çanakkale illeri bölge birlikleri ile çalışmaktayım.


about-me

Tarık TEKİN - DGRV Ofis

20.03.1967 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Devrim İlkokulu, Gülveren Ortaokulu,Kanuni Lisesi,Etlik lisesi, Anadolu Üniversitesi- Ev Ekonomisi(2), İşletme Fakültesi(4), Emlak ve Emlak Yönetimi(2) okudu. Çeşitli seminerlerde ve eğitimlerde sertifika ve katılım belgeleri aldı. iş hayatına ticaretle, ulaşım sektöründe başladı. askerlik sonrası T.C. Emekli Sandığında 5 yıl çalıştı. Sonrasında tekrar ticaret ve kooperatif ortaklığıyla başlayan ve kooperatif denetim, yönetim kurullarında görev aldı. Kooperatif ve üst birlik kurucu ortaklığı ve başkanlığı yaptı. 2007’de DGRV ile tanıştı, bu güne kadar da DGRV ile devam ediyor. Evli 2 çocuk babası.